Skip to main content.

Stručně o mně

Pracuji jako výzkumný pracovník a pedagog na Fonetickém ústavu FF UK v Praze. Obdržel jsem doktorát na vysoké škole ČVUT v Praze, fakulta elektrotechniky. Zajímám se o číslicové zpracování signálů, diplomovou a disertační práci jsem vytvořil na Katedře teorie obvodů v Laboratoři biologických signálů na téma hledání vazeb v mozkové aktivitě (EEG).

Rád vyučuji, kdysi jsem i vyzkoušel záskok v ZUŠ Liberec, kde jsem vedl individuální výuku kytary a dva kytarové soubory. Na FEL ČVUT cvičím v předmětech souvisejících s číslicovým zpracováním signálů.

Programuji v C#, C++, Javě a Matlabu, umím ale i Basic a některé další programovací jazyky. Některé mé zajímavé programy si můžete na těchto stránkách prohlédnout a vyzkoušet.

Dalším koníčkem je vyrábění a opravování čehokoliv, zejména věcí souvisejících se slaboproudou elektrotechnikou, kterou jsem úspěšně vystudoval a zakončil maturitou na SPŠSE Liberec. Na střední škole mě učilo mnoho výborných učitelů a ve třídě jsme byli perfektní kolektiv, proto na tato léta rád vzpomínám.
Mým největším počinem v oblasti elektrotechnické konstrukce je kompletní návrh a zhotovení metronomu, vhodného jak pro udávání tempa při hře na hudební nástroj, tak pro ladění. Tímto jsem se ujistil, že mé středoškolské vzdělání má praktické využití. Metronom slouží dodnes.

Mou největší zálibou je hudba. Už jsem toho v životě slyšel a zažil hodně, proto se mi líbí velké množství hudebních stylů včetně klasické hudby. Zmínil jsem se o kytaře - učím se na ni od konce základní školy, učili mě postupně Pavel Havlík a Vlasta Macháček. Zúčastnil jsem se pak i státního kola kytarové soutěže. Některé nahrávky z této doby si můžete na těchto stránkách stáhnout a poslechnout. V březnu 2002 jsem jel se symfonickým orchestrem hudebky do holandského Amersfoortu a sólově zde vystoupil v nádherném kostele před několika stovkami lidí.

Souborové hře jsem se učil pod vedením Věry Párysové, s kytarovým souborem La Follia jsme koncertovali na nejrůznějších místech. Pro kytarový kvartet jsem složil několik skladeb, které si můžete poslechnout v sekci Moje záliby. Spolupracovali jsme s německými kytarovými orchestry v Hoyerswerdě a Rheine, v každém z nich bylo přibližně 40 členů. Nacvičili jsme doprovod k baletu na téma pohádky Čaroděj ze země Oz, hudbu napsal současný německý skladatel Lars Wüller. Hudba je to na první poslech zvláštní, ale po důkladnějším seznámení velmi zajímavá a vtipná. Premiéra byla na jaře 2006 ve vyprodaném libereckém divadle F.X. Šaldy v Liberci, dále jsme vystupovali v Hoyerswerdě, Bambergu, Haagenu a Rheine.

V sezóně 2008/2009 jsem hrál v muzikálu Muž z kraje La Mancha na španělskou kytaru v orchestru pod vedením Dalibora Tuže. Přes dvacet herců na jevišti a dvacet hudebníků v orchestřišti rozehrávalo měsíc co měsíc příběh ze sevillského vězení 16. století. Příběh Miguela de Cervantes a jeho Dona Quijota je příběhem i o tom, že boj s větrnými mlýny není úplně marný. Můj obrovský dík patří všem, kteří projekt vymysleli a zařídili. Zajistit, aby celek tvořený tolika amatérskými herci a hudebníky fungoval k nerozpoznání od profesionálního představení, to opravdu není jednoduché. Byl to ohromný zážitek, jak pro nás, tak pro diváky. WWW stránky muzikálu Muž z kraje la Mancha.

V současné době působím v Pražském komorním kytarovém orchestru a pořádáme mnoho koncertů v Čechách i v zahraničí.

Co se týče sportování, preferuji rekreační a relativně bezpečné sporty. Jezdím na kole, nejraději po lesních cestách a klidných silnicích, kterých máme na Liberecku hojně. Zkoušel jsem i lezení na umělé stěně a plavbu v kanoi po Vltavě. Dále jsme prozkoumali Ohři, Otavu, Orlici a Ploučnici (mimochodem, stále se skromně chlubím čestným titulem 'nepotopitelný Tom'). Aktualizace - po splutí řeky Moravy upravuji na matematicky přesnější 'nepotopitelný Tom na hladině významnosti alfa=0,15'.

Dříve mě bavilo lepení papírových modelů, mezi má největší díla patří třetí část Městské památkové rezervace (MPR III) z časopisu ABC a Howlův chodící zámek. Tato aktivita však postupně z mého života z časových důvodů téměř vymizela.

  ^ 

Kontakt